Verejnosť v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu Prešovského kraja za rok 2016. Festival všetkého slovenského Made in Slovakia, ktorý už šiesty rok v Poprade organizuje združenie Pre mesto, získal ocenenie odbornej poroty a stal sa jedným z dvoch najlepších festivalov, ktoré do regiónu lákajú tisíce ľudí.

„Veľmi ma teší, že sa nám po piatich rokoch snahy a usilovnej práce podarilo uspieť v silnej konkurencii iných podujatí, ktoré sa v rovnakom čase v okolí usporadúvajú. No ešte väčšiu radosť mám z priazne Popradčanov a všetkých návštevníkov, ktorých počet na Made in Slovakia každý rok rastie. Práve oni sú tým najväčším motorom, ktorý nám dáva energiu a chuť pripraviť im aj toto leto nezabudnuteľné chvíle v centre Popradu, na Námestí sv. Egídia,“ uviedol Ondrej Kavka, podpredseda združenia a hlavný organizátor festivalu.
Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja pripravila už po tretí raz KOCR Severovýchod Slovenska. Ocenenie má dve formy – výber odbornej poroty a online hlasovanie verejnosti. Porota rozhodla o ocenených osobnostiach a dvoch produktoch. Cieľom súťaže je poukázať na kvality a motivovať a oceniť tých, ktorí rozvíjajú cestovný ruch kraja vo všetkých jeho oblastiach.

V ankete bolo odovzdaných 135 252 hlasov a zdá sa, že Poprad má, čo sa rozvoja cestovného ruchu týka, naozaj čo povedať i ponúknuť. NAJ informačnou kanceláriou sa podľa hlasovania verejnosti stala Mestská informačná kancelária Poprad, ktorá poskytuje informácie o ponuke cestovného ruchu, podujatiach a atrakciách a ponúka aj sprievodcovské služby. A za rozvoj cestovného ruchu ocenili aj Michaelu Rafajovú, ktorá sa rozvoju turizmu a propagácii kraja venovala ako pracovníčka SACR.

Spomenúť však treba aj skutočnosť, že NAJ reštauráciou sa stala reštaurácia Poézia v Hoteli Hviezdoslav v Kežmarku. Srdečne gratulujeme.