Ondrej Kavka

- občiansky aktivista
  • 1
  • 2

Kategórie

Pavol Hurajt

Pavol Hurajt,Ondrej Kavka

Dvaja športovci, kde inde ako pri športe sme sa mohli spoznať? Za Ondrom chodím aj do jeho športovej predajne, kde stále niečo zaujímavé objavím, ale hrávame spolu aj futbal družstve Old Boys. Ako líder mužstva mi ako futbalovému amatérovi pomáha byť pre mužstvo užitočný. Veľmi rád som tiež prijal ponuku na odovzdávanie cien najlepším športovcom roka 2017 v Poprade, na podujatí, ktorého tradíciu sa najmä vďaka Ondrejovi podarilo obnoviť a zorganizovať na vynikajúcej úrovni. Ondrej je srdcom športovec, ktorý hrá vždy podľa pravidiel fair play a je to najmä Popradčan, ktorý mestu má čo dať. Dôkazom sú jeho výsledky a aktivity v OZ Pre mesto aj ako poslanca Mestského zastupiteľstva v Poprade. Veľmi mu fandím a úprimne želám, aby mu plány vyšli v prospech všetkých Popradčanov.

Martin Babjak

Martin Babjak, Ondrej Kavka
Že už sedem rokov pravidelne vystupujeme na námestí v Poprade a prinášame krásne koncerty do vášho mesta je najmä zásluhou Ondreja. Som vždy veľmi šťastný, keď môžem spolu so svojimi súrodencami naše spevácke umenie ukázať veľmi vnímavému popradskému obecenstvu. Je to pre nás stále sviatok, pretože na Slovensku nie je veľa miest, kde takto vystupujeme. Festivaly OZ Pre mesto Made in Slovakia a Viva Italia sú výnimočné a originálne. Na námestí vytvárajú úžasnú atmosféru. Vidíme a stretávame tu obrovské množstvo návštevníkov, a čo sme milo prekvapení, aj zahraničných turistov. Treba si vážiť takýto pekný zážitok a nech Ondrejovi optimizmus a nadšenie, s akými organizuje tieto akcie, vydrží čo najdlhšie.

Ing. Peter Hritz

bývalý československý reprezentant v ľahkej atletike a starosta obce Nová Lesná

S Ondrejom Kavkom spolupracujem pri organizovaní kultúrnych a športových podujatí už niekoľko rokov a sú prínosom nielen pre mesto Poprad, ale aj celý podtatranský región. Ondrej sa vždy vie angažovať a nadchnúť pre dobrú myšlienku. Veľmi ma teší, že sa pustil do aktivít, vďaka ktorým vzniká cykloprepojenie Popradu a Slovenského raja a veľmi sa zaujíma aj o prepojenie Popradu s Vysokými Tatrami. Spoločne sme pripravili trasu, ktorá by sa dala zrealizovať len pri minimálnych finančných nákladoch. Verím, že sa nám to podarí, pretože vďaka cykloturistike môže do regiónu prísť viac turistov a následne aj viac finančných zdrojov.

MUDr. Juraj Beniak

onkológ

Ondreja mám rád. Spoznali sme sa pred rokmi, keď som ešte pracoval na internom oddelení popradskej nemocnice a odvtedy sa aj vo voľnom čase pravidelne stretávame. Je to človek, ktorý nestavia vzdušné zámky a vždy sa všetky svoje projekty snaží dotiahnuť do konca. Je veľký športovec, no zároveň s ním veľmi rád a často debatujem aj o knihách a histórii. Viete na čo zbalil svoju manželku? Niekde na volejbalovom turnaji vošiel do dievčenskej izby s knihou Leva Nikolajeviča Tolstoja Vojna a mier a Denisu to dostalo. Tá kombinácia vyšportovanej postavy a citlivej duše… Ondrej má srdce na správnom mieste, rád pomáha, je v predsedníctve neinvestičného fondu Onkológia-rádioterapia, ktorý vyhľadáva finančné prostriedky na zdravotnícke pomôcky nehradené zdravotnými poisťovňami. Veľa sa spolu aj nasmejeme, pretože má , aj po vstupe do komunálnej politiky, príjemný zmysel pre humor.

 

Ľubomír Bizub

Ondreja Kavku poznám viac ako dasať rokov. Spoznali sme sa ako obchodní partneri, no jeho serióznosť, odbornosť a športové zanietenie nás zblížili natoľko, že dnes už ho považujem najmä za dobrého kamaráta. Ako popradský rodák pozorne sledujem vývoj a smerovanie tohto mesta. My, Prešovčania, veru môžeme len závidieť, že v Poprade existuje takýto zanietený človek s veľkým popradským srdcom. Som úprimne presvedčený, že Ondrej, so svojimi skúsenosťami, aktivitami, odbornosťou a víziami, bude pre mesto i Popradčanov tou najlepšou voľbou pri výbere nového primátora.